O nás, otvírací doba

Muzeum je umístěno v jednom z Měšťanských domů (kulturní památka) v ulici Jiráskově č. 4 naproti Zámeckému pivovaru a bývalé jízdárně, čímž se stává součástí Zámeckého návrší.

Muzejní expozice – sbírka sběratelky MUDr. Dobromily Filové – navazuje na úspěšné výstavy konané na druhém okruhu litomyšlského zámku a je rozšířena o více jak 250 exponátů.

Sbírka zahrnuje exponáty od roku 1850 po současnost. Na cca 250 metrech čtverečních je v šesti místnostech vše, co „maminky panenek“ potřebovaly v jednotlivých obdobích ke hře. Návštěvníci uvidí historické domečky a pokojíčky. Je zde bydlení princezen, ale také venkovských lidí, obchůdky nebo americké farmy. Expozice panenek začíná nejstarší panenkou oblečenou do litomyšlského kroje a končí panenkami Barbie, které se již dnes stávají historií.

I páni kluci zde najdou předměty svého zájmu – model železnice, autíčka, cirkus s maringotkami, nože, různé hry a jiné historické hračky.

Součástí expozice je dětský koutek.

Otvírací doba:

dubensobota, neděle, svátky10.00 – 17.00
květen – zářípondělí až neděle10.00 – 17.00
říjensobota, neděle, svátky10.00 – 17.00

mimo sezonu po tel. dohodě: +420 734 802 946

Vstupné:
dospělí   85 Kč
dítě, student, senior, ZTP   45 Kč
rodinné   240 Kč

Vstupné pro kolektivy:
10 a více dětí 35 Kč za osobu
pedagogický doprovod zdarma

Vážení návštěvníci,
velmi nás těší Vaše přízeň.
Rádi bychom Vás informovali o akci, která probíhá v našem muzeu s názvem „Víkend začíná ve čtvrtek“. Akce se zvýhodněným vstupným je v našem muzeu pouze pro jednotlivce a rodiny nikoliv pro skupiny.
Děkujeme Vám, že jste naší součástí.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Logo prohlídka s rytířem Toulovcem

Spolupracujeme s rytířem Toulovcem. Rytíř Toulovec provází Litomyšlí – více na www.rytirlitomysl.cz.